Sport Idea is an exclusive distributor of SportMind in Poland and have worldwide exclusivity for dance.

19-te Mistrzostwa Świata IDO (International Dance Organization) w tańcu Ossa 2019 oczami przedstawiciela firmy Sport Idea

W dniach 1– 9 grudnia 2019 roku, w hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką (w okolicach Warszawy), odbyły się Mistrzostwa Świata w tańcu w stylach Modern & Contemporary, Jazz i Ballet. Dla tancerzy w tych stylach były to najważniejsze zawody w sezonie. W Ossie swój kunszt taneczny zaprezentowało około 4000 uczestników z całego świata. Na wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli Sport Idea, którzy chcieli zaprezentować tanecznemu światu innowacyjne narzędzie SportMind z diagnozami przygotowanymi specjalnie dla tancerzy i zespołów. Dzień wcześniej Sport Idea i Sport Mind były sponsorem Gali Mistrzów dla najlepszych tancerzy roku 2019 w Polsce

O tym jak ważne jest odpowiednie nastawienie i samopoczucie psychiczne wie niemal każdy sportowiec. Sfera mentalna funkcjonuje w synergii z ciałem i ma wpływ na zdolność wyrażania posiadanych umiejętności poprzez ciało. Dlatego właśnie przedstawiciele Sport Idea odwiedzili Ossę z narzędziem SportMind.

– Zawody w Ossie były niezwykłą okazją do tego, aby wejść głębiej w świat tańca i wczuć w codzienność i tancerzy. Kariera w tańcu tak jak i w sporcie, jest stosunkowo krótka. Na najwyższym poziomie można utrzymać się maksimum 10-15 lat, dlatego też każdy tancerz chciałby w tym czasie osiągnąć jak najwięcej. Nasza firma – Sport Idea posiada wyłączność na cały świat na promocję i sprzedaż Sport Mind w obszarze tańca. Zamierzamy współpracować z tancerzami globalnie w zakresie ich sfery mentalnej – zarówno jeśli chodzi o jej pomiar jak i jej zmiany na głębokim poziomie – mówi Dariusz Szostek,  prezes Sport Idea a także konsultant oraz trener Sport Mind.

Do pomiarów sfery mentalnej posługujemy się narzędziem SportMind, które za pomocą kolorów sięga w część nieświadomą osób dzięki czemu może być stosowane zarówno przez dzieci, młodzież jak i dorosłych sportowców czy  tancerzy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem „Sport Mind w tańcu”

 

Autor: Magdalena Nowak