Sport Idea is an exclusive distributor of SportMind in Poland and have worldwide exclusivity for dance.

„Myślałam, że nie potrzebuję tego. Ale to otworzyło mi oczy, ciało i umysł”, mówi Agata Piechowicz o diagnozach SportMind i coachingu.

Na początku nie widziałam potrzeby pracy z własną mentalnością

Na początku nie byłam przekonana do coachingu, sądziłam że nie jest mi to potrzebne, mówiłam sobie przecież znam tylu sportowców na dobrym poziomie, a żaden z nich takich ‚czarów’ nie uskutecznia.

Pierwsza diagnoza (Analiza Mentalna) jaką wykonałam otworzyła mi oczy. Wyniki były dokładnym odzwierciedleniem tego co miałam w tej chwili w głowie, tak więc w dość krótkim odstępie czasu odbyła się pierwsza moja sesja coachingowa. Poszłam tam z czystej ciekawości. Nie do końca wiedziałam nawet nad czym chciałabym popracować, bo uważałam, że wszystko jest tak jak być musi. W trakcie sesji okazało się, że jest ważny dla mnie temat – lęk przed utytułowaną przeciwniczką.

Po spróbowaniu SportMind i po sesji coachingowej po prostu zmiotłam przeciwniczkę z ringu

Sesja wywarła na mnie ogromne wrażenie, nigdy wcześniej tak się nie czułam. Wszystkie słowa wnikały we mnie i jakby zostawały. W niedługim czasie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski seniorów z moim udziałem i nie czułam wyższości doświadczenia rywalek. W ogóle się na tym nie skupiłam, problem został wyeliminowany z mojej głowy a bagaż doświadczeń rywalki, jej nazwisko jakby nie istniało. Została tylko postać przeciwniczki i nic więcej. Trener i ja byliśmy w szoku. Po prostu zmiotłam pierwszą przeciwniczkę z ringu. Uwolniło się „tornado” emocji i energii i nie było wątpliwości, że wygrałam tą walkę. To było dla mnie i trenera coś nowego.

Kolejna najbardziej niesamowita sesja miała miejsce w 2016 roku. Tuż przed mistrzostwami Polski od jakiegoś czasu odczuwałam lęk przed brakiem siły w trakcie walki. Czułam, że mam moc, byłam dobrze przygotowana wydolnościowo ale w ringu nie dawałam z siebie maxa. Podczas walki pojawiał się „pas bezpieczeństwa”, który powodował, że nie podejmowałam ryzykownych kombinacji, aby nie stracić sił i schodziłam z ringu z tak dużym zapasem energii, iż byłabym w stanie zawalczyć jeszcze dodatkową rundę. W ramach tej sesji przed nią i zaraz po niej wykonałam dodatkowo diagnozę Energia psychiczna. Po tej sesji z mojej głowy zniknął „pas bezpieczeństwa” a różnica w wynikach końcowej diagnozy w porównaniu do tej sprzed sesji była ogromna!

Droga do srebra na Mistrzostwach Polski była ciężka

W ringu na Mistrzostwach Polski seniorów zostawiłam wszystko: krew, pot i łzy i zdobyłam srebro ulegając jedynie jednej z najlepszych zawodniczek na świecie. To niesamowite uczucie, kiedy widownia, inni zawodnicy i trenerzy gratulują niesamowitej walki, kiedy wiem, że dałam z siebie wszystko i jedyne czego zabrakło do zwycięstwa to doświadczenie.
Sesje odblokowały moją głowę i ciało, pozbyłam się lęków i obaw, których kobieta ma na prawdę sporo wchodząc do ringu. Dzięki diagnozom ze SportMind oraz coachingowi szybko stałam się dobrą zawodniczką i miałam okazję reprezentować kraj na zawodach najwyższej rangi. Nie wiem czy ze wspomnianymi lękami, bez informacji ze SportMind i sesji coachingowych udało by mi się tak wiele osiągnąć w tak krótkim czasie.

Autor: Agata Piechowicz

 

Przeczytaj więcej o tym jak wyglądał proces coachingowy (Coaching Mentalności Zwycięzcy ®)